Щодо роботи комісій (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підприємств, установ, організацій

Відповідно до вимог Закону України «Про загальнобов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (зі змінами) одним із основних завдань Фонду соціального страхування України та його робочих органів є здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, здійснення фінансування та контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду.
Саме на комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підприємства, установи, організації відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 №13, покладений обов’язок перевіряти правильність видачі та заповнення листків непрацездатності для прийняття рішення в призначенні або відмови в призначенні (припиненні виплати) матеріального забезпечення застрахованим особам.
У 2019 році сектором перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Рівненського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області проводилися перевірки роботи комісій із соціального страхування підприємств, установ і організацій м. Рівне та Рівненського району з питань відповідності документів для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах.
Під час проведення перевірок роботи комісій із соціального страхування перевірено 1003 листки непрацездатності, із них 19,6 % листків непрацездатності були видані з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності від 03.11.2004 № 532 (зі змінами).
Найбільш типовими є такі помилки: на лицьовому боці бланка листка непрацездатності вказується не повна назва як лікувального закладу так і назва підприємства; зазначаються зайві слова у назві організації (посади, відділи); у графах «Число повних років», «Стать», «Режим» не завжди вказуються відповідні дані; у графі «Стати до роботи» не зазначається номер нового листка непрацездатності при закритті листка непрацездатності з відміткою «Продовжує хворіти» тощо.
В ході перевірок дані порушення усуненні та надано рекомендації комісіям (уповноваженому) із соціального страхування підприємств, установ, організацій щодо перевірки правильності видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.