Права роботодавців під час карантину

Права роботодавців під час карантину

Роботодавці під час карантину мають право, а не обов’язок припиняти роботу або ж організовувати позмінну роботу працівників чи в режимі онлайн.

Зокрема, Кабмін з 12 березня до 3 квітня встановив карантин на всій території України, а також заборонив із 17 березня роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності.

Постановою також рекомендовано центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості — також роботи в режимі реального часу через інтернет.

Отже, якщо ваш роботодавець здійснює господарську діяльність, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення з урахуванням вищезазначених винятків, його може бути притягнено до відповідальності.

Водночас якщо діяльність роботодавця не відноситься до вищезазначених, то «це право роботодавця, а не обов’язок припиняти роботу або забезпечення організації позмінної роботи працівників, а за технічної можливості — також роботи в режимі реального часу через Інтернет».

Разом з тим працівники мають право звернутися до свого роботодавця з проханням надання відпустки, у тому числі без збереження заробітної плати.

Окрім того, термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін 15 календарних днів на рік. Згідно зі статтею 84 Кодексу законів про працю у випадках, передбачених статтею 25 закону України «Про відпустки», працівнику за його бажанням відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *