Історія села Три Копці

Населення 113, площа 0,253 км2.

На місці сучасного села Три Копці, до 1939 року була ні­мецька колонія Колесня. Коли її мешканці вибули на батьківщину, сюди прибули місцеві поселенці й передусім жителі хутора Три Копці, що розмішувався дещо північніше від Колесні при невеликому струмку під назвою Устя. Зараз того хутора, за­снованого на початку XIX ст., уже нема. Він мав понад 8 дворів, і був заснований на так званих «копцях» – смузі межових знаків, що розділяли землі трьох власників: поміщика Літвака й селян-приватників. Звідси й назва урочища, а потім хутора, перенесена на село.

Слово копець означає «насипаний або викопаний межовий знак», а на Поліссі ще «надмогильний насип»; «куча землі, па­горб»; «старовинний курган»; «місце для зберігання картоплі, бу­ряків тощо».

Три Копці мають пасовисько Соворіг – «рогоподібне місце на колишній маєтності Сови»; урочища – Кухенька – «орний ґрунт, який належав Кухенькові»; За лугом – «чагарники по другому боці лугу»; Нивка – «культивований ґрунт серед лісу»; Бльохова – «бувша маєтність Бльоха»; Коло болота; Німе.