Історія села Нова Любомирка

Населення 1303, площа 0,387 км2.

Заснування Нової Любомирки пов’язують з появою залізни­ці, спорудженої у 1885 році. Тут при станції Любомирськ, що від імені князя Любомирського, до якого належала ця земля, стали поселятись на дешевих ґрунтах жителі околишніх сіл, а та­кож польські, німецькі колоністи.

На картах початку XIX ст. Нову Любомирку іменують Лю­бомирськ, або Новий Любомирськ. І лише з 1914 року виринає, Нова Любомирка, але при діючій і досі назві залізничної станції Любомирськ.

Нова Любомирка тому, що існувала Стара Любомирка, колиш­ня німецька колонія, основана десь у 1877-1880 роках на землях князя Любомирського.

Офіційно до Нової Любомирки відносили два хутори: Сирнява, Черепашник.

Назва Сирнява (в деяких записах помилково Синява) симво­лізує мокристу (сиру) околицю, де була заснована німецько-польська осада на місці викорчуваного лісу. Тепер це східний квартал села. Назва Черепашник пов’язана з однойменним урочищем, у кар’єрах якого залягали останки черепашок. З північного боку була ще мала осада Поруб, або Потереб, що на місці вирубаного (потеребленого) лісу, чагарнику.