Історія села Боянівка

Офіційно до Забороля належав хутір Боянівка, заснований на початку XIX ст. переселенцями з Польщі. У його назві старовинне ім’я Боян, яке вже згадують староруські літописи XI ст. Воно ніби з тюркських мов і означало «багатий». Але болгари пов’язують ім’я із дієсловом боясе «боюся».

Називають ще й ху­тір Вороб’ївку, засновником якого був Воробей. Крім того, на­зви мають і давні сільські дільниці (деякі з них були присілками, колоніями), як: Ганнопіль «колишній центр села, в назві якого поняття «місто Ганни»; Коло палацу «тут немов би стояв палац Густава Лесика, перенесений після пожежі під ліс»; Кадетів «тут ніби проживали солдати з полку кадетів»; Заболоття «околиця за надрічковим болотом»; Ґуральня «тут містилась ґуральня (спирт завод)»; Калюжа «болотисте місце»; Вовчий куток «дільниця на місці однойменного урочища в околиці небезпечного для прохо­жих лісу».